16.9.2016 Divadlo Rozmanitostí Most

V pátek 16.9. jsme navštívily divadlo Rozmanitostí v Mostě. Čekala nás pohádka „Kocour v botách“. Představení hráli herci v kostýmech, ale i loutky. Během představení herci několikrát vtáhli děti do pohádky, aby pomohli rozhodnout jakým směrem bude Honza pokračovat v cestě na zámek. Po představení se nás ujal jeden s herců a představil nám celé zákulisí divadla. Nejprve si děti mohly vyzkoušet jaké to je být hercem na jevišti, poté prošly chodbičkami do kostymérny a maskérny. V neposlední řadě si děti prohlédly řezbárnu, kde se vyrábějí loutky. Na konci prohlídky nás ještě čekala výstava dětských prací na téma „Dvanáct měsíčků“ a pan řidič, který nás bezpečně odvezl zpět do naší školky.

19.9.2016 Zoologická zahrada

19.9. se naše školka proměnila v Africkou džungli. V představení zoologická zahrada pan Kvido, zábavnou formou, seznámil děti s cizokrajnými zvířaty, jejich charakteristickými zvuky a pohyby. V průběhu představení několikrát zapojil děti a ty se pokoušely zvířata také předvádět.14389908_1655259604723592_315423019_n